Rodzina

31 maja nasz zbór obchodził tzw. Święto Rodzin. Nie dajmy się zwieść poważnemu brzmieniu terminu... Przede wszystkim chcieliśmy znaleźć czas, by miło, wesoło, wspólnie spędzić czas.

O godz. 16.00 spotkaliśmy się na mini-nabożeństwie, podczas którego dzieci deklamowały i śpiewały dla Mam (nie zapominajmy, że kilka dni wcześniej był Dzień Matki), a zaraz po nabożeństwie rozpoczęły się gry i zabawy na pięknym terenie parafii. Bardziej spragnieni rozmowy i czegoś pysznego do jedzenia (każdy z przybyłych przyniósł coś dobrego do jedzenia, na wspólny stół) mogli usiąść przy rozpalonym ognisku, gdzie rozpoczęło się pieczenie kiełbasek i mięs.

Graliśmy (dzielni rodzice - ojcowie i mamy - z dziećmi) w piłkę nożną, siatkową, dwa ognie. Próbowaliśmy także przeciągać linę w konkurencji dzieci-ojcowie? Wynik? Hmmm (można zobaczyć na zdjęciach wysiłek zaangażowanych).

Dopiero wieczorem wybiegani, zmęczeni, po dobrym jedzeniu, rozeszliśmy się do naszych domów.

Cieszymy się, że możemy we wspólnocie naszego zboru przeżywać taki czas sympatycznej rozrywki, spotkania, sportu, rozmowy.

Dziękujemy Panu Kościoła, Jezusowi Chrystusowi, że dał nam ten zbór, tak piękny teren i tak wiele możliwości spotkań (a to z pewnością nie było ostatnim tego typu).

Galeria Foto

25 maja br., kontynuując ubiegłoroczne (i zdaje się także wcześniejsze) dobre doświadczenia, a chcąc uhonorować przede wszystkim wszystkie mamy w naszej parafii, nasz zbór przeżył naprawdę miły czas. Rano, przed nabożeństwem niedzielnym, wszyscy wchodzący do kościoła otrzymali małe bukieciki kwiatów, przygotowane przez dzieci i młodzież.

Ale prawdziwie świątecznym okazało się popołudnie. O godz. 16.00 spotkaliśmy się na krótkie nabożeństwo w kościele, którego głównym akcentem była recytacja wierszy dla mam przez grupę dzieci (w różnym bardzo wieku). Po wyjściu z kościoła nie rozeszliśmy się do domów, ale rozpoczął się czas gier i grillowania.

Gra w piłkę siatkową, nożną i inne początkowo zgromadziły wyłącznie dzieci i nieco młodzieży, ale z czasem i dorośli (ojcowie i mamy) dołączyli do grających, ujawniając nie tylko niemałe talenty sportowe, ale przede wszystkim duże poczucie humoru ...

Grill, jako atrakcja szczególna, także w tym roku spełnił obficie nasze oczekiwania. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy tak szczodrze przynieśli wiele pysznych rzeczy. Dzieląc się przyniesionym jedzeniem mogliśmy przeżyć bardzo namacalnie ducha wspólnoty.

Dopiero dobrze po godz. 20, ostatni grający opuścili - nieco wręcz przynaglani - teren parafii, co wydaje się najlepszą oceną jakości spędzonego dnia.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólne chwile, ale przede wszystkim dziękujemy naszemu Panu, który dał nam ten dobry czas, by go spędzić z braćmi i siostrami ze zboru. 

Galerie foto: cz I i cz II

W dniu 2.06.2013 r. obchodziliśmy w parafii Święto Rodziny. Połączyliśmy obchody Dnia Mamy i Dnia Dziecka w jedno wspólne rodzinne świętowanie.

Rozpoczęliśmy nabożeństwem w kościele, w czasie którego ks. Roman Lipiński zwiastował Słowo przygotowane i skierowane szczególnie dla najmłodszych uczestników.

Następnie dzieci deklamowały wiersze. Nie zabrakło także  występu "dzwonkarzy"  - młodszej i starszej grupy.

Nabożeństwo zakończyło się podziękowaniem - poruszonej występem dzieci p. Urszuli Pejgowej i wspólnym odśpiewaniem z młodzieżowym chórkiem pieśni.

Po nabożeństwie wszyscy zostali zaproszeni p. Jolantę Pospiszył do udziału w festynie parafialnym.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przygotowali ten czas, a także wszystkim dzieciom i rodzicom, dziadkom bez waszego udziału by się nie udało. Dziękujemy przede wszystkim Panu naszemu za taką sposobność i za wspaniałą pogodę.

Zobacz zdjęcia: część I i część II