Dzieci i młodzież

W samym środku wakacji udało nam się zorganizować czterodniowy wypad młodzieżowy. Zebraliśmy sześcioosobową grupkę i wraz z naszym pastorem wyjechaliśmy na południe. Cel? Ustroń.

Po spokojnej podróży i zakwaterowaniu w gościnnej parafii Zielonoświątkowej, mieliśmy okazję zwiedzić miasto i okolicę, ale przede wszystkim był to wspólny czas odpoczynku i zabawy. Niezależnie od naszej lepszej czy gorszej kondycji, udało nam się zdobyć Czantorię i Równicę. Wysiłek wynagradzały piękne widoki, a po powrocie wspólne pyszne kolacje i oczywiście pizza.

Korzystając ze swobody czasowej wyskoczyliśmy również na spacer po Cieszynie. Na niedzielne nabożeństwo wybraliśmy Dzięgielów. Niestety nasz pobyt tam już się kończył, ale nie przepuściliśmy okazji, aby w drodze powrotnej zajrzeć do Krakowa. Obowiązkowa wizyta na shake'u i przechadzka po starówce.

Zadowoleni z wyjazdu dziękujemy Bogu za wesoły spędzony razem czas, słoneczne dni i bezpieczną drogę. Mamy nadzieję na powtórkę.

 

Anna Matejka

 

Już od bez mała dwóch miesięcy ok. dziesięciorga naszych dzieci spotyka się co piątek, o godz. 14.45, na zajęciach języka francuskiego, które prowadzi ks. Tomasz Pieczko. Hobby, trochę poszerzenie zwykłej edukacji ... , ale także symboliczne przypomnienie, że w tradycji ewangelickiej zawsze traktowano poważnie własną - w tym szczególnie dzieci - formację intelektualną.