Nie brakło także innych gości, w tym z Holandii, w osobach panów Huiba de Vriesa, dziennikarza Reformed Daily i innych poważnych periodyków holenderskich (który przygotowuje serię artykułów o naszym zborze oraz Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Polsce dla prasy holenderskiej); pana Hansa ten Kloostera, dyrektora Fundacji In de Rechte Straat (zajmującej się pracą ewangelizacyjną), pana Goosa den Hartoga, członka zarządu tej Fundacji i pana Pedro Snoeijera z wydawnictwa Augustinus, którego publikacje są dostępne w naszym domu zborowym i w kościele.

 

Po nabożeństwie spotkaliśmy się w domu zborowym, gdzie mogliśmy spędzić nieco czasu razem i dzięki powszechnie znanej gościnności zelowskiej skosztować pysznych kanapek, sałatek i ciast przygotowanych przez nasze panie.

 

Chcemy tutaj od razu wyrazić ogromną wdzięczność tym wszystkim, których wysiłek i zaangażowanie pozwoliły na tak miłe spotkanie, na tak dobry dzień, w gronie braci i sióstr, których Pan stawia na naszej drodze.

Dziękujemy Kolegium Kościelnemu zboru zelowskiego i wszystkim paniom, które z wielkiem sercem przygotowały tak znakomity poczęstunek.

 

Na zakończenie tej krótkiej notki przypomnijmy pierwsze słowa Psalmu 127, który wprowadził nas w nabożeństwo 8 września: Jeśli Pan domu nie zbuduje, Próżno trudzą się ci, którzy go budują.

Niech słowa te będą dla nas przypomnieniem, że to On, nasz Pan, jest pierwszym Autorem naszych wysiłków i gwarantem ich efektu; i Jemu także z całego serca za to spotkanie składamy podziękowanie w modlitwie.

Zobacz zdjęcia