http://www.zelandia.pl/images/jahrbuch_polen.jpgUkazało się nowe wydanie rocznika Deutsches Polen-Institut Darmstadt w języku niemieckim na temat religii i koścoioła w Polsce.

Publikacja ta prezentuje różnorodny obraz życia religijnego w Polsce. Autorzy rocznika pytają o kondycję polskiego katolicyzmu w kilka lat po śmierci papieża-Polaka. Ponadto rocznik problematyzuje szereg aspektów z pogranicza socjologii religii. Publikacja informuje również szczegółowo o innych wspólnotach religijnych: Maja Jaszewska prowadzi rozmowę z przedstawicielami polskiej cerkwi prawosławnej, kościoła ewangelicko-augsburskiego i ewangelicko-reformowanego, Agata Nalborczyk opisuje »polski« islam, a Stanisław Krajewski przedstawia zarys sytuacji religijnej Żydów w dzisiejszej Polsce. Andrzej Osęka natomiast reprezentuje stanowisko agnostyka w społeczeństwie powszechnie deklarującym wierność kościołowi i wartościom chrześcijańskim.

  • Rocznik Jahrbuch Polen 2008 Jugend można zamówić pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz przez księgarnię Co-Liber w Warszawie, Plac Bankowy 4, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło:  Dr. Andrzej Kaluza, Deutsches Polen-Institut