Archiwum artykułów o parafii

{mosimage}Po niemal 30-letniej służbie w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Polsce a szczególnie w parafii zelowskiej tego Kościoła tego lata odchodzą ze zboru ks. Mirosław Jelinek i ks. Wiera Jelinek.
W związku z tym pragną złożyć serdeczne podziękowanie za dotychczasową współpracę we wszystkich dziedzinach życia parafii, Kościoła, społeczności lokalnej i społeczeństwa tego kraju.
Mają nadzieję, że te prawie trzy dekady życia, w których mieli okazję wspólnie działać, przysłużyły się wspólnocie ewangelickiej i regionowi. Są wdzięczni Bogu za to, że udało im się zrealizować szereg ważnych zadań mających wpływ na funkcjonowanie społeczności i społeczeństwa.
Pragną podkreślić, że niektóre zadania stojące przed nimi mogły być szybko i sprawnie realizowane dzięki pomocy wielu cichych, dobrych i miłych ludzi i nierzadko ich osobistemu zaangażowaniu.
Jednocześnie życzą wszystkim Bożego błogosławieństwa wraz z Jego łaską i pokojem na co dzień.
Dokumentacja fotograficzna
Zelów, 14. września 2003 roku, godz. 15.00

(na podstawie własnej pracy magisterskiej napisanej pod kierunkiem prof. dr hab. Witolda Benedyktowicza,obronionej w 1984 roku w  Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie)

Ks. Mirosław Jelinek

Opracował na podstawie własnej pracy magisterskiej "Ordynacja kobiet w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Polsce", napisanej pod kierunkiem prof. dr hab. Witolda Benedyktowicza w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie 1984 w roku.

ks. Mirosław Jelinek